ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտագնա նիստը Մեղրիում
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը օգոստոսի 31-ին Մեղրիում արտագնա նիստ է հրավիրել` քննարկելու Մեղրու ազատ տնտեսական գոտու եւ տարածաշրջանային զարգացման արդի խնդիրները:
Հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանն անհանդուրժելի է համարել ժամանակին մեծ ոգեւորությամբ բացված, սակայն այսօր ազատ տնտեսական գոտու պարապուրդի մատնված լինելը:
Արտագնա նիստին ներկա «Մեղրի» ԱՏԳ ՓԲԸ տնօրեն Աշոտ Զարբաբյանը խոսել է աշխատանքների բնականոն իրականացմանը խոչընդոտող գործոնների մասին:

Visiting Sitting of RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration in Meghri
On August 31, the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration convened a visiting sitting in Meghri to discuss the topical problems of Meghri Free Economic Zone (FEZ) and regional development.
The Committee Chair Mikayel Melkumyan considered intolerable the fact of the Free Economic Zone opened before with great enthusiasm, but now being idle.
At the visiting sitting the Director of Meghri FEZ Ltd Ashot Zarbabyan talked about the impeding factors of the regular implementation of the works.